Vánoční dárek od rodiny Treutnerových

Milé maminky, tatínkové, babičky, dědečkové, tetičky, strýcové, dětičky,

vánoční čas se pomalu, ale jistě mílovými kroky blíží. Letošní rok byl pro nás všechny jiný než ty předchozí. Postavil nás před nečekané výzvy a problémy. Každý z nás si letos nepřeje nic víc než zdraví a štěstí. Víme, že to nebyl jednoduchý rok. A proto vás chceme potěšit, alespoň symbolickou maličkostí v podobě našeho dárečku. Každý, kdo dorazí během prosince do ordinace, se může těšit na malé překvapení. Nechtěli jsme vás obdarovávat věcmi jako tužka na psaní anebo papíry, které stejně skončí někde v koutě. Chtěli jsme pro vás vybrat něco užitečnějšího, prospěšnějšího a osobitějšího. Rozhodli jsme se vás obdarovat bylinkami, které dobře poslouží pro zdraví. Vybrat si můžete dva druhy bylinek: Heřmánek Pravý nebo Meduňku. Bylinky jsme pečlivě rozdělili do pytlíčků, které později můžete využít na cokoliv dalšího. Holčičky třeba na drobné šperky, gumičky a další poklady, chlapečci třeba na malé hračky. A rodiče? Tak to už necháme na vás. 🙂 Naše rodina se při tvorbě těchto dárečků plnohodnotně zabavila na pár večerů, tak snad i vás náš dáreček bude bavit a uvaříte si z něj například čaj, při kterém strávíte čas s rodinkou. 

Hodně sil, optimismu a hlavně zdraví, vám srdečně přejí Treutnerovi.

Abychom vám ulehčili výběr dopředu, zde je pár informací o bylinkách: 

Heřmánek Pravý

Hojně se používá jako čaj, k přípravě koupelí, odvarů a obkladů, do mastí i ve farmaceutickém průmyslu. Snad každá maminka si hned vybaví vůni, jak heřmánek voní. Typicky díky koupelím pro dětičky. Vhodný je i jako pomocník při nachlazení či kamarád na rozveselení. Příprava: zalít horkou vodou o teplotě 100 °C. Použijte 1 lžičku na 250 ml vody. Doba louhování je zhruba 15 minut a poté přeceďte. deálně pijte čajík po jídle.

Meduňka Nať

Známá díky své příjemné vůni, často se přidává do horkých či studených nápojů. Čaj z meduňky je velmi chutný a má příznivý vliv na zdraví. Meďuňku mohou pít i těhotné a kojící maminky. Příprava: zalít horkou vodou o teplotě 100 °C. Použijte 1 lžičku na 500 ml vody. Doba louhování je zhruba 10 min a poté přeceďte.Malý tip: med a citrón chuť meduňky doplní. Čajík můžete pít horký i studený.